O nas

 

onas

PRORESTAURO S.C.

To firma zajmująca się skanowaniem laserowym wszelkiego rodzaju obiektów architektonicznych, zabytkowych i przemysłowych.

Projekty realizujemy za pomocą najbardziej innowacyjnego skanera laserowego Faro Focus 3D.

Głównymi obszarami naszej działalności jest skanowanie laserowe 3D, inwentaryzacja 2D i 3D obiektów architektonicznych, zabytkowych oraz przemysłowych. Przeprowadzamy także kompleksowe badania i inwentaryzacje architektoniczną obiektów zabytkowych. 

Wykonujemy również dokumentację techniczną i fotograficzną. Dla zainteresowanych klientów ? wizualizację z tzw. chmury punktów, spacery wirtualne oraz gigapanoramy.

Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce oferującą usługi skanowania tego typu laserem.

Przeprowadzamy także bezinwazyjne badania składu chemicznego obiektów konserwatorskich. Swoją ofertę poszerzyliśmy o badania przy użyciu pirometru graficznego FLUKE VT04 oraz miernika temperatury i wilgotności FLUKE 971. 

ProRestauro aktywnie uczestniczy w szkoleniach branżowych oraz konferencjach konserwatorskich:

I Forum Konserwatorskie we Fromborku organizowane przez ICOMOS, III Forum Muzeów Warmii, Mazur i Powiśla w Olsztynie oraz Europejskie Dni Dziedzictwa Narodowego 2014.

Dodatkowo przeprowadzamy bezinwazyjne badania przy użyciu spektrometru Bruker Tracer III. Jest to ręczny spektrometr rentgenowski służący do przeprowadzania analiz składu chemicznego badanego przedmiotu. Urządzenie jest dedykowane analizom w sztuce i pracach konserwatorskich- zebranie informacji o użytych przez autora pigmentach i barwnikach na obrazach sztalugowych i malowidłach ściennych.

Przy użyciu spektrometru można badać, oprócz pigmentów i barwników malarskich, szkło, ceramikę, glazurę oraz metal.