Akademia Mobilnych Rozwiązań Metrologicznych

Akademia Mob...

    Akademia Mobilnych Rozwiązań Metrologicznych / /Certyfikaty 6 Certyfikaty 7
NIMOZ

NIMOZ

    NIMOZ / / 17-18 września 2013


W dniach 17-18 września 2013 roku uczestniczyliśmy w szkoleniu zorganizowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zabytków. Całodniowe szkolenie połączone z warsztatami z zakresu skanowania obiektów trójwymiarowych miało miejsce w urokliwym Muzeum Pałac w Wilanowie.

Pierwszy dzień szkolenia z pozyskiwania dokumentacji 3D dotyczył głównie praktycznych aspektów skanowania trójwymiarowego. Podczas spotkania dokonaliśmy pomiaru wybranego obiektu z wielu kierunków i z różną częstotliwością w celu zobrazowania całej jego powierzchni, przeprowadziliśmy filtrację danych do dalszego przetwarzania, połączyliśmy skany kierunkowe w celu uzyskania uproszczonego modelu 3D w postaci chmury punktów.

W drugim dniu odbyło się szkolenie dotyczące budowania modeli trójwymiarowych w oparciu o siatki trójkątów. Oprócz praktycznych aspektów szkolenia przedstawiono nam różne techniki i oprogramowania tworzenia siatki trójkątów.

Pozytywne zakończenie szkolenia zostało potwierdzone certyfikatami.


Certyfikaty 9 Certyfikaty2 DCertyfikaty 10
Bruker XRF

Bruker XRF

    Bruker XRF / Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie / 17-18 styczeń 2013


17.01.2012 zostaliśmy zaproszeni na zamknięte spotkanie które odbyło się na  ASP w Krakowie. Na spotkanie połączone z prelekcją przyleciał sam wynalazca Fotospektrometru dr Bruce Kaiser. Dr Kaiser oraz dr Lee Drake  podczas dwóch dni warsztatów przybliżyli nam zasady działania sprzętu oraz przeszkolili nielicznych użytkowników w Polsce jak pozyskiwać nieinwazyjnie wyniki metodą fotospektrometryczną w dziedzinie konserwacji zabytków.  

Pozytywne zakończenie szkolenia zostało potwierdzone certyfikatem .


2013 01 17 09.01.58 2013 01 17 09.02.06 certyfikaty 007 certyfikaty 008